Celulozarji na Festivalu plavanja

16.4.2024 | 09:20

Minuli vikend so se "Celulozarji" udeležili ''Festivala plivanja'' v Zagrebu. Plavalci in plavalke so uspešno nastopili in si priplavali tudi nekaj odličij. Med dečki je bil z dvema zlatima medaljama najuspešnejši Nejc Kranjc, ki je zmagal na 200 in 400 m prosto, na 100 m delfin pa je pristal tik pod stopničkami. V isti kategoriji je do bronaste medalje na 200 m mešano priplaval Tin Babič, četrti je bil na 100 m hrbtno, šesti na 200 m hrbtno, sedmi pa na 100 m delfin.

Med mlajšimi deklicami je na drugo stopničko na 100 m hrbtno stopila Ana Menoni, dvakrat je bila na nehvaležnem četrtem mestu na 100 m delfin in prosto ter enkrat sedma na 50 m prosto.

Med najmlajšimi je blestel in po kar štirih zlatih medaljah posegel Jakob Račič, ki je bil prvi na 50 m prosto, 50 m prsno, 100 m prsno ter 100 m prosto, tretji na 50 m delfin, osmi pa na 50 m hrbtno.

Med deseterico se je z devetim mestom na 200 m prsno uvrstil deček Lovro Kožar. Pohvale za odplavane osebne rekorde si zaslužijo tudi Matija Bregar, Mihael Marolt, Krištof Račič, Tilen Robek, Matic Kožar in Peter Špiler.