Grmčani vabijo: Samooskrba in trajnostni razvoj podeželja - priložnost in prihodnost za celotno družbo








Na Visoki šoli za upravljanje
podeželja GRM Novo mesto do izobrazbe »Diplomirani inženir
upravljanja podeželja« z dodatnim certifikatom »Vodja šole
za samooskrbo«.
Epidemija širših družbenih razsežnosti – koronavirus, je spremenila miselnost in zavest ljudi in prav Visoka šola za upravljanje podeželja GRM Novo mesto odpira znanja za življenje in odgovarja na širša vprašanja prihodnosti, tako na individualni kot kolektivni lokalni trajnostni samooskrbi, ki je za Slovenijo izjemnega pomena, saj ima ta fenomen potencial ustvarjalca mnogih trajnostnih in družbeno odgovornih poslovnih priložnosti. Šola je zasebni visokošolski zavod na strateški lokaciji pod Trško goro, kjer se podeželje povezuje z mestom, ustanovljena zaradi sodobnih potreb podeželskega prostora po novih znanjih, z atraktivnim visokošolskim študijskim programom – Upravljanje podeželja z dodatnim certifikatom »Vodja šole za samooskrbo«. Usmerjena je na področja ved o živi naravi, ekološkem kmetijstvu, gozdarstvu, varstvu okolja ter drugih naravoslovnih, družboslovnih, poslovnih in upravnih vedah, pa tudi vedah s področja urejanja krajine, podeželja ter regionalnega razvoja in kmetijskega menedžmenta. Šola ima bogat poligon strokovnih vsebin na Medpodjetniškem izobraževalnem centru ter razvojno-raziskovalnih v laboratorijih in na Inštitutu za upravljanje podeželja iz področij: Alternativni viri energije, Logistika, Izzivi v kmetijstvu, Upravljanja podeželja, Novi izzivi v živinoreji, Varstvo narave in Turizem na podeželju – vse s poudarkom na samooskrbi.
Prednosti študija na VŠ GRM
Študijski program je usmerjen v celovito obravnavo podeželja kot prostora in ima veliko izbirnost vsebin znotraj programa.
Študentje se lahko vključujejo v razvojne projekte, poudarek je na timskem delu.
Predavatelji z bogatimi izkušnjami v stroki prinašajo med študente najnovejša spoznanja.
Individualni pristop do študentov, pestri dogodki ter mreža soustvarjalcev iz lokalnega in mednarodnega okolja.
Šola je butično usmerjena in ima manjše število študentov, kar omogoča spremljanje kariernega razvoja, kakovostnejši študijski proces, pristnejše odnose ter uporabo različnih didaktičnih pristopov.
Urnik je prilagojen zaposlenim študentom – del študija poteka s fizičnimi srečanji na šoli, del pa ob digitalnih srečanjih na daljavo.
Program je še posebej privlačen za tiste, ki so zaključili višješolske študijske programe, in se lahko vpišejo neposredno v 2. letnik.
Preko slogana »S tradicijo v napredno podeželje« je šola usmerjena v inovativnosti, kakovosti in odličnosti na področju znanj, raziskav in interakcij v slovenskem podeželskem izobraževalnem prostoru. Če želite postati »Diplomirani inženir upravljanja podeželja« z dodatnim certifikatom »Vodja šole za samooskrbo« in pridobiti kakovostna znanja za prihodnost, vabljeni, da se nam pridružite. Informativni dena bo potekal 16. 9. 2020 ob 16.30 na naslovu Sevno 13, 8000 Novo mesto, lahko pa se dogovorite tudi za individualni razgovor na kontaktu: lea.colaric-jakse@vsgrm.unm.si, 041 322 900, www.info@vsgrm.unm.si.
Dekanja: doc. dr. Lea-Marija Colarič-Jakše
Vabljeni k študiju na Višjo strokovno šolo, enoto šolskega centra Grm Novo mesto – center biotehnike in turizma
Vabimo vas k vpisu v izredni študij po programih gostinstvo in turizem, naravovarstvo ter upravljanje podeželja in krajine na Višjo strokovno šolo, enoto šolskega centra Grm Novo mesto – center biotehnike in turizma. Letos bo vpis 5. oktobra 2020, od 12:00 do 15:00 ure oz. po predhodnem dogovoru vse delovne dni v tednu do vključno 26. oktobra 2020. Za lažjo izbiro ustreznega programa in končno odločitev vas vabimo na skupni informativni dan, ki bo 16. septembra ob 16:30 v prostorih Višje strokovne šole, na naslovu Sevno 13, 8000 Novo mesto. Več informacij pa prejmete ob obisku našega referata, po telefonu na številki 07/39-34-734, po e-pošti referat-grm@guest.arnes.si in na spletnem naslovu http://www.vs.grm-nm.si/vpis/munera3.
Na Višji strokovni šoli Grm Novo mesto nudimo Odgovore za jutri (prepoznaven slogan), saj usmerjamo izobraževanje v spoznavanje, analiziranje in stalno izboljševanje strokovnih pristopov, tehnoloških procesov in trženja v kmetijstvu, gostinstvu, turizmu in naravovarstvu s skupnim ciljem do odličnih in zaposljivih praktikov. Izobraževanje bogatimo s kakovostnimi partnerstvi, z razvejano infrastrukturo, z vzpodbudnim okoljem za projektno in raziskovalno delo ter mednarodnim sodelovanjem … Vse za strokovni in osebnostni razvoj posameznika. Študij lahko poteka redno ali izredno. Vsi zaposleni (zaposleni pri delodajalcih in samozaposleni), ki imajo splošne pogoje za vpis na študij, lahko v študijskem letu 2020/21 in predvidoma tudi še v študijskem letu 2021/22, koristijo možnost brezplačnega študija v okviru projekta MUNERA3, saj je Višja strokovna šola kot partnerica projekta »Izvajanje programov nadaljnjega poklicnega izobraževanja in usposabljanja v letih 2018 – 2022« pridobila večje število mest za brezplačni študij za zaposlene. Naložbo sofinancirata Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada in Republika Slovenija.
Dobrodošli na Grmu Novo mesto – centru biotehnike in turizma, na enoti Višja strokovna šola!
v. d. ravnateljice Višje strokovne šole:
dr. Mateja Colarič Bajc
Berite brez oglasov
Prijavljeni uporabniki Trafike24 berejo stran neprekinjeno.
Še nimate Trafika24 računa? Registrirajte se