Luka Zupanc

Maja Pečnik

Maja Pečnik

Matic Tršelič

Atletska dvoranska sezona se počasi končuje. Mladi atleti Viva kluba Brežice so pokazali odlične predstave v zimski sezoni. Zabeležili so kar 54 nastopov na državnih prvenstvih, dosegli kopico osebnih rekordov, uspeli doseči predpisane norme za nastope na velikih tekmovanjih (evropsko mladinsko, svetovno mladinsko) in domov prinesli kar 15 medalj iz državnih prvenstev v različnih starostnih kategorijah ter zlato iz Balkanskega mladinskega prvenstva.

Najmlajši so na pionirskem državnem prvenstvu (U12) v Slovenski Bistrici in v Novem mestu dosegli naslednje rezultate:

8. Maj Ficko

Na Balkansko mladinsko prvenstvo, ki je potekalo v Beogradu, se je uvrstil Jak Rovan. Osvojil je zlato medaljo v skoku s palico, kjer je s preskočenimi 510 cm tudi naredil normo za svetovno mladinsko prvenstvo, ki bo letos poleti v Peruju, v Južni Ameriki.

Na svetovnem pokalu v Osijeku sta mednarodno normo za nastop na Evropskem mladinskem prvenstvu v skoku s palico, ki bo poleti na Slovaškem, dosegla Katarina Sadek (365 cm) in Matic Tršelič (475 cm).

Za člansko reprezentanco je nastopil Luka Zupanc, ki je v Beogradu osvojil bronasto medaljo v skoku s palico.

Na konferenčni tekmi ameriškega študentskega prvenstva Southland pa je Lara Zupanc s preskočenimi 370cm osvojila 4. mesto

Na prireditvi za športnika leta 2023 Občine Brežice je Luka Zupanc na osnovi uspešnega nastopa na Evropskem mladinskem prvenstvu osvojil 2. mesto. Njegova sestra Lara Zupanc pa je bila tretja pri dekletih. Na seznamu v kategoriji perspektivnih občinskih športnikov sta bila zelo uspešna tudi Maja Pečnik in Jak Rovan.

Športniki se sedaj pridno pripravljajo na tekmovanja zunaj. Čakajo jih naporne priprave na Hrvaškem in v Grčiji, zaključni testi v šoli, vmes pa veliko tekmovanj doma in po svetu.