DL: Prva smučka policije

30.3.2024 | 16:50

Na smučišču Stari vrh je bilo sredi januarja državno prvenstvo policije v veleslalomu, na katerem je sodelovalo 111 uslužbencev policije. Tekmovanje je potekalo v ekipni in posamični konkurenci. Alen Turk iz Operativno-komunikacijskega centra PU Novo mesto je zmagal med moškimi nad 50 let. Na fotografiji sta še drugouvrščeni Aleksander Potočnik iz PU Kranj, ki ga je Alen premagal za 82 stotink, in tretjeuvrščeni Tomaž Štefanec iz PU Murska Sobota, ki je zaostal za 2,7 sekunde. Alen je slavil tudi v absolutni konkurenci in bil že četrtič najboljši med vsemi udeleženci. Premagal je veliko mlajše od sebe in tako postal državni prvak policije v veleslalomu. Barve novomeške policijske uprave zastopa že vse od leta 1992, bil pa je tudi eden od gostujočih tekmovalcev na hrvaškem državnem prvenstvu, ki so ga policijski kolegi z druge strani meje pripravili na Sljemenu. »Prva smučka« slovenske policije je tudi sicer odličen športnik, saj je že trikrat slavil na Delavskih športnih igrah. Na državnem prvenstvu v veleslalomu sta odlično nastopili še dve tekmovalki iz PU Novo mesto – Lucija Lipovšek s PP Brežice in Tadeja Simonič s PP Črnomelj. V kategoriji žensk med 36. in 45. letom starosti je Lucija zasedla drugo mesto, Tadeja pa je bila tretja.