Poslovne priložnosti v glokalnem okolju

5.7.2023 | 08:45

Poslovne priložnosti v glokalnem okolju

Na Fakulteti za ekonomijo in informatiko tudi letos poteka tradicionalna poletna šola z naslovom Poslovne priložnosti v glokalnem okolju, ki je namenjena študentom ekonomije, podjetništva in sorodnih ved, ki si želijo izboljšati svojo možnost zaposlitve s pridobitvijo kompetenc s področja prepoznavanja poslovnih priložnosti v lokalnem in globalnem oziroma glokalnem okolju.

V enotedenski intenzivni poletni šoli sodeluje 26 študentov iz Slovenije (UNM FEI), Hrvaške (Veleučilište »Lavoslav Ružička« u Vukovaru), Bosne in Hercegovine (BLC Banja Luka College, Univerzitet »Vitez« Travnik, Visoka škola za finansije i računovodstvo FINra Tuzla) ter Srbije (Ekonomska fakulteta Univerze v Nišu, Fakulteta za projektni in inovacijski menedžment, Beograd), ki bodo oblikovali poslovni načrt. Na poletni šoli se bodo prepletala najsodobnejša teoretična spoznanja številnih predavateljev kot tudi najnaprednejše praktične rešitve na področju iskanja in prepoznavanja poslovnih priložnosti. Poleg sinergičnih učinkov sodelovanja med študenti in predavatelji različnih držav bo poletna šola pripomogla k povezovanju teorije in prakse. Poletna šola je tako omogočila pridobitev poglobljenega aplikativnega znanja in kompetenc, ki nadgrajujejo tiste, ki jih pridobijo v obstoječem kurikulumu. Tako bodo poslušali različne delavnice, ki se nanašajo na inovativnost in podjetništvo. Gospodarstvo Dolenjske in Bele krajine ter izzive gospodarskih subjektov s tega območja jim bo predstavil direktor GZDBK g. Tomaž Kordiš. Čas na poletni šoli bo namenjen tudi spoznavanju uspešnih gospodarskih subjektov ter kulturne in naravne dediščine Slovenije.

V petek, ob zaključku poletne šole, bodo študenti predstavili svoje poslovne ideje, katerim bo prisluhnila komisija. Slednja jim bo podala predloge, kako poslovne ideje še izboljšati in jim hkrati predstavila načine uspešnega udejstvovanja v svetu podjetništva v globalnem okolju. Misli z njimi bodo delili g. Tomaž Kordiš, direktor GZDBK in g. Matija Štimec, svetovalec – komercialist, Vzajemna d.v.z.

Univerza v Novem mestu

Komentiraj prispevek

Za komentiranje tega članka morate biti prijavljeni.

Prijava