Celulozarke plavale v Zagrebu

12.3.2024 | 08:40

V Zagrebu je minulo soboto in nedeljo potekal plavalni MM Arena Open, ki šteje za Veliko nagrado Hrvaške, na katerem so se med skoraj 500 sodelujočimi iz šestih držav borile tudi tri krške plavalke.

Znova je blestela kadetinja Ema Menoni, ki je v kar treh disciplinah stopila na zmagovalni oder. Najvišje je bila uvrščena na 200m hrbtno, kjer je v absolutni konkurenci zaostala le za našo olimpijko Janjo Šegel, zmagala pa je v kadetski in tudi mladinski kategoriji. Med kadetinjami se je še dvakrat zavihtela na stopničke, in sicer je bila druga na 200m prosto ter tretja na 50m hrbtno.

Z rezultati je le še potrdila uvrstitev v kadetsko reprezentanco Slovenije za prihajajoči Četveroboj SLO-SRB-HRV-BIH v Beogradu in Srednjeevropski pokal, ki bo aprila v Skopju.

Pohvale za nastope si zaslužita tudi Nina Tomše in Maša Vasiljević.

Maši je le malenkost zmanjkalo do uvrstitve v B finale na 200 mešano, Nina pa je popravila nekaj osebnih rekordov.